|
|
|
|
| 1. |
Each ice cream cone is 20 rupees. |
| |
How much I have to pay... |
| |
If I take 2 ice cream cones |
_____ |
|
|
| 2. |
Each samosa is 8 rupees. |
| |
How much I have to pay... |
| |
If I take 4 samosas |
_____ |
|
|
| 3. |
Each toffee is 12 rupees. |
| |
How much I have to pay... |
| |
If I take 3 toffees |
_____ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|